Facebook
Twitter
Instagram
Bize Yazın
Kayıt Ol
" YENİ HAYAT "
Mimarlar Odası Kayseri Şubesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kayseri Mimarlık Festivali 5-7 Ekim tarihleri arasında Kayseri Mimar Sinan Parkı içerisinde yer alan tarihi Gevher Nesibe Darüşşifası’nda gerçekleşiyor.

Küratörlüğünü Mimar Kerem Piker’in (KPM kerem piker mimarlık) üstlendiği festival, mimarlık kültürünün kentliyle ilişkisinin güçlendirilmesi hedefiyle söyleşiler, çocuk atölyeleri, sergiler, film gösterimleri ve yürüyüş rotaları gibi bir dizi etkinliği içeriyor. Prof. Dr. Arzu Erdem, Aydan Volkan, Ferda Dedeoğlu, Emine Merdim ve Sevgi Türkkan’ın içerisinde yer aldığı Danışma Kurulu’nun katkılarıyla belirlenen “Yeni Hayat” teması kapsamında gerçekleşecek festival etkinliklerinde, Kayseri şehri aralarında Celal Abdi Güzer, Adnan Aksu, Arman Akdoğan, Hakan Demirel, Herkes için Mimarlık Derneği, Kutluğ Ataman, Murat Germen, Müge Cengizkan, Nilay Örnek, Salih Küçüktuna, Sevince Bayrak, Şerif Süveydan, Yiğit Gülöksüz gibi isimlerin de yer aldığı farklı disiplinlerden konuk konuşmacıları ağırlayacak. 

Küratör Kerem Piker tarafından hazırlanan ve “Yeni Hayat” teması üzerine yazılmış olan çerçeve metin kapsamında festival “kırsalda yeni hayat, yeni görme biçimleri, yeni imkanlar ve inşa, yeni medya” gibi alt başlıkları içeriyor.
2. KAYSERİ MİMARLIK FESTİVALİ
FESTİVAL KAYIT FORMU