ARSUZ /RHOSUS “DENİZ, MEKÂN, DOĞA, TARİH” MİMARLIK ÖĞRENCİLERİ GÜZ KAMPI BAŞVURU SONUÇLARI
13 Eylül 2017

Mimarlık öğrencilerinin yerinde deneyimleme yöntemiyle mimarlığı paylaşmaları kapsamında, yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde katılımcı bir şekilde mekânların, alanların  düzenlenmesi için TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi, Ankara Şubesi, Eskişehir Şubesi, Gaziantep Şubesi, Hatay Şubesi, İzmir Şubesi, Kayseri Şubesi, Mersin Şubesi, Samsun Şubesi ve Van Şubesi  tarafından Hatay’ın  Arsuz  ilçesinde, kıyı şeridinde bulunan Belediye tarafından değerlendirilecek olan rekreasyon alanına katılımcı bir yöntemle fikir geliştirilmesi ile Arsuz tarihi merkezinde   koruma ve yaşatma önerilerinin şekillenmesi amacıyla düzenlenecek  Arsuz “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı ‘nın başvuru sonuçları açıklanmıştır.

Mimarlar Odasına bağlı 10 Şubenin ortaklığında düzenlenecek olan Güz  kampına Türkiye genelinde 37 üniversiteden toplam 183 öğrenci başvurmuştur. Arsuz Antik dönemin bir liman kenti olarak tarihte Rhosus, Rhosospolis ve Port panel olarak adlandırılmıştır. Antik çağlardan günümüze deniz doğa mekân ve tarihle gelişen ve ismini sevdiği kadının adından alan gül anlamında bu yerleşimin tarihi ve mekânsal potansiyelinin açığa çıkarılması, kültürünü öğrenme ve yaşama yönelik teknik geziler ve sosyo-kültürel etkinliklerle (forum, söyleşi, atölye çalışmaları, konserler vb.) yürütülecek olan Arsuz/Rhosus “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı 23-30 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Katılıma hak kazanan öğrencilerin tam listesi ekte yer almaktadır.

 Arsuz “Deniz, Mekan, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı başvurularında Kayseri Şubesinin katılımcı listesi belirlenmiş bulunmaktadır. Güz kampına Kayseri Şubesi  katılımı için asil ve yedek öğrenciler aşağıdaki gibidir;
Asil:
1. Hatice Doğan 
2. Sena Keleş 
3. Kübra Gülhan
4. Furkan Mustafa Şahin
5.Dilara Kayapınar

Yedek:
1. Mahmut Karanfil
2. Refik Buğrahan Er
3. Yusuf Erkan

 Bizi Takip Edin

Günün Haberler