2018 / XVI. ULUSAL MİMARLIK SERGİSİ VE ÖDÜLLERİ ÖDÜL ADAYLARI HAKKINDA DUYURU
27 Mart 2018

2018 / XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri
Ödül Adayları Hakkında Duyuru

2018 / XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında yapılan başvurular, 22-23 Mart 2018 tarihli toplantıda değerlendirmeye alınmıştır. Seçici Kurul değerlendirme çalışmaları sonucunda; Mimar Sinan Büyük Ödülü’ne, Mimarlığa Katkı Ödülü’ne ve Anma Programı’na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adaylığı alan eserler aşağıdaki gibi belirlenmiş olup kamuoyuna duyurulmaktadır.

Ödül töreni ve sergi açılışı 6 Nisan 2018’de Ankara’da Cermodern Modern Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olup, saat 18.30’da sergi ve konferans salonuna girişler yapılacak ve saat 19.00’da tören başlayacaktır. Ödüle değer görülen eserler, tören sırasında açıklanacak ve ödüller sahiplerine takdim edilecektir. Seçici Kurul değerlendirmesine sunulan tüm eserlerle birlikte sergi, 13 Nisan 2018 tarihine kadar Cermodern’de ziyaretçilere açık olacaktır.

Tüm meslektaşlarımıza katılımları için teşekkür eder, meslek hayatları boyunca başarılar dileriz.
TMMOB MİMARLAR ODASI

ÖDÜLLER

Mimar Sinan Büyük Ödülü
Şevki PEKİN

Anma Programı (2018-2020)
Nezih ELDEM

Mimarlığa Katkı Ödülü
Ali CENGİZKAN

Mimarlığa Katkı Ödülü
Sibel BOZDOĞAN

Mimarlığa Katkı Jüri Özel Ödülü
VEKAM - Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara
Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi

YAPI DALI ÖDÜL ADAYLARI

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi
Semra Uygur, Özcan Uygur

Denizli Hükümet Konağı
Yavuz Selim Sepin

BLU Apart Otel
Durmuş Dilekci

KHO Laboratuvar Merkez Binası
Emre Şavural, Fatih Yavuz, Seden Cinasal Avcı, Ramazan Avcı

Kayseri Ticaret Odası Hizmet Binası
M. Aydın Avunduk, Arman Yaşa, Özgür Dağlar

Yapı Kredi Kültür Sanat Merkezi
Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar

Bodrum Ticaret Odası Hizmet Binası
Cenk Çeşmeli

Teknopark İstanbul Yönetim Ve Ar-Ge Yapısı
Nurbin Paker, Hüseyin Kahvecioğlu

Hyatt House
Cem Sorguç

Bodrum Demirbükü Evleri Sosyal Kulüp
Hasan Çalışlar, Kerem Erginoğlu

YAPI / ÇEVRE (Kamusal Alan Tasarımı) DALI ÖDÜL ADAYLARI

Bostanlı Yaya Köprüsü & Gün Batımı Terası
Evren Başbuğ, Hülya Arkon (İzmir Büyükşehir Belediyesi adına Etüd ve Projeler Daire Başkanı)

YAPI KORUMA DALI ÖDÜL ADAYLARI

Boğaziçi Üniversitesi Gözlükule Kazısı Araştırma Merkezi
Saadet Sayın

Aşıklıhöyük HV-T Koruma Yapısı
H. Sinan Omacan, Didem Teksöz

Müze Salon ve Süitler
Aslı Özbay

PROJE DALI ÖDÜL ADAYLARI

Küçükçekmece Meydan Çevresi Kentsel Tasarım Projesi
Yavuz Selim Sepin

Gelibolu Tarihi Alanı Yeni Şehitlik Tasarımları
Semra Uygur, Özcan Uygur, Deniz Uygur, Seden Cinasal Avcı, Ramazan Avcı, Ö. Emre Şavural, Fatih Yavuz

Turgutreis Yaşam Merkezi
Yakup Atıl Beçin

Arboreal / Bölüklü Yaylası Konaklama Birimleri
Fatih Yavuz, Emre Şavural

Samsun Arkeoloji Müzesi
Alişan Çırakoğlu, Ilgın Avcı

Sille’nin Rehabilitasyonu Meydan, Otel ve Sosyal Merkez
Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar

Konak Belediyesi Hizmet Binası
Evren Başbuğ, Özlem Arvas, Can Özcan, Deren Uysal

M. K. Čiurlionis Konser Merkezi
Melkan Gürsel, Murat Tabanlıoğlu

PROJE KORUMA DALI

Proje Koruma Dalı’nda ödül verilmemiştir.

FİKİR SUNUMU DALI ÖDÜL ADAYLARI

Zenotopia
Ömer Yeşildal

Hatay Bölgesi Kentsel Tasarım ve Fikir Projesi
Abdurrahman Çekim



Bizi Takip Edin

Günün Haberler